Kuhinjski mešalniki

5 items total
Namizni blender VELA EVOLUTION, 1,5 l, črna, iz nerjavečega jekla, Bugatti BGTT12EVELAN
Namizni blender VELA EVOLUTION, 1,5 l, rdeča, iz nerjavečega jekla, Bugatti BGTT12EVELAC3
Namizni blender ARTISAN K150, s 500 ml kozarcem to-go, rdeč, KitchenAid KA5KSB1330EER
Namizni blender K150, kraljevsko rdeča, KitchenAid
269 €
KA5KSB1325EER
Namizni blender PLISSE, 1,5 l, rdeča, Alessi
185 €
ALMDL09R

Stoječi blenderji - Učinkovito mešanje

Stoječi blenderji se večinoma uporabljajo za pripravo kremnih juh, zdravih smoothijev ali alkoholnih pijač, lahko pa se uporabljajo tudi za pripravo domačega humusa, pesta, pirejev ali vsega, kar je treba emulgirati ali zmleti.

Ali naj izberem palični ali ročni mešalnik?

Čeprav so palični mešalniki kompaktni, priročni in ne zavzamejo veliko prostora v kuhinjskih predalih, imajo stoječi blenderji mnogo drugih prednosti - so preprosto zmogljivejši, imajo več funkcij in omogočajo bolj kremaste in gladke juhe, omake, pireje in prelive. Je res, da zavzamejo malo več prostora na kuhinjski površini in zahtevajo več čiščenja in sestavine morate iz posod ali skled prenesti v posodo stoječega blenderja, vendar je končna tekstura vredna tega truda. Stoječi blenderji so boljša rešitev tudi za mešanje trših sestavin, kot so ledene kocke za hladne pijače ali zamrznjeno sadje za smoothije.

Ko se odločate za nakup stoječega blenderja, morate upoštevati svoj namen. Kaj običajno kuhate, ali dejansko potrebujete aparat, ki zmore učinkovito mešati sestavine? Ali pogosto pripravljate smoothije, napitke, juhe, zelenjavne testenine in pireje ali pesto? Če je odgovor da, potem morate vsekakor kupiti namizni blender za svojo kuhinjo.

V Kulini so na voljo številni stoječi blenderji, vsi po različnih cenah in z različnimi funkcijami. Izberite retro slog znamke Smeg ali KitchenAid ali pa si omislite nekaj bolj modernega in izberite stoječi blender znamke Alessi, ETA ali WMF.

Ohranjanje in vzdrževanje vašega stoječega blenderja

Če ima vaš stoječi mešalnik težave z obdelavo sestavin, potem preklopite na bolj intenziven stepalnik, da se mešanica začne premikati okrog rezil. Poskrbite, da je posoda blenderja napolnjena vsaj do 25 %, dodajte malo tekočine ali pa povečajte hitrost blenderja, da bodo rezila delovala bolj gladko. Če se sestavine ne začnejo premikati, jim lahko pomagate tudi z nižjo hitrostjo.

Dobro je tudi dodajati sestavine v skladu z navodili v receptu; v knjigah receptov za blenderje je običajno navedeno zaporedje sestavin. Običajni vrstni red dodajanja sestavin v blender pri pripravi smoothija brez recepta je naslednji: najprej zelenje, nato surovo sadje in zelenjava, zamrznjena živila, led in nazadnje tekočina.

Če ste ljubitelji smoothijev, potem si tudi oglejte našo ponudbo aparatov za pripravo smoothiejev, ki vam bodo pomagali pripraviti domači smoothie in ga s priloženim posebnim prenosnim vrčem vzeti s seboj na pot.